top of page
SPERGINN Q10

SPERGINN Q10

Моќна формулација за подобрување на машкото репродуктивно здравје

 

 • Моќна формулација за јакнење на машкото репродуктивно здравје
 • Докажано зголемува квалитет, број и подвижност на сперматозоидите
 • Придонесува за плодност и одржување на нормално ниво на тестостерон во крвта
 • Комплементарен на хормонската терапија
 • Ефикасен при третман на еректилна дисфункција
 • Заштита на клетките од оксидативен стрес
 • Комфорно дозирање, еднаш дневно

 

Активни состојки

 

1 таблета со модифицирано ослободување: L-аргинин 300 mg, L-карнитин 200 mg, L-орнитин 100 mg, L-цитрулин 100 mg, витамин Е (D-алфа-токоферилацетат) 30 mg, коензим Q10 60 mg, цинк (цинк-оксид) 3 mg, сув екстракт од семе од гуарана станд. на 8% кофеин 50 mg.

 

Дозирање - употреба

 

Се пие 1 таблета дневно со чаша вода.

 

  ден1.469,00Price
  bottom of page