top of page
SPERGINN  Forte

SPERGINN Forte

Моќна формулација за подобрување на машкото репродуктивно здравје

 

  • Моќна формулација за јакнење на машкото репродуктивно здравје
  • Докажано зголемува квалитет, број и подвижност на сперматозоидите
  • Придонесува за плодност и одржување на нормално ниво на тестостерон во крвта
  • Комплементарен на хормонската терапија
  • Ефикасен при третман на еректилна дисфункција
  • Заштита на клетките од оксидативен стрес
  • Комфорно дозирање, еднаш дневно

 

Активни состојки

 

1 кесичка: L-аргинин 2500 mg, таурин 500 mg, витамин Ц (L-аскорбинска
киселина) 180 mg, коензим Q10 200 mg, витамин Е (D-алфа-токоферилацетат) 30 mg, цинк (цинк-L-пидолат) 1,5 mg.

 

Дозирање - употреба

 

1 кесичка на ден, да се раствори во 200 ml вода.

    ден1.469,00Price
    bottom of page