top of page
OLIGOPINN

OLIGOPINN

OLIGOPINN® e додаток во исхрана на база на сув екстракт на кора од приморски бор кој содржи стандардизиран состав на процијанидин, биофлавоноид, катехин и органски киселини. Екстрактот на кора од приморски бор ги штити крвните садови и придонесува во одржување на нормална циркулација.

 

 • Моќен природен антиоксидант
 • Ги штити крвните садови и обез бедува нормален проток на крвта
 • Го подобрува тонусот и еластичноста на вените
 • Го намалува крвниот притисок
 • Спречува таложење на масти на ѕидовите на крвните садови

 

Активни состојки

 

Сув екстракт на кора од приморски бор (Pinus pinaster), 75 mg

 

Индикации за употреба 

 

 • Во примарна превенција на кардиоваскуларни болести:
  • Атеросклероза
  • Висок крвен притисок
  • Гојазност
  • Хиперлипидемија
  • Дијабетес мелитус
  • Венска стаза
 • Кај пациенти со високи нивоа на оксидативен стрес
 • Кај пациенти со висок крвен притисок

 

Начин на употреба


Возрасни: 2 капсули на ден со 200 ml вода.

 

Напомена

 

Производот не е наменет за лица кои се преосетливи на било која од состојките на производот. Ако сте бремени, доите или сте земале други лекови, пред употреба консултирајте се со вашиот лекар.

 

Начин на чување

 

Да се чува на температура до 25 °C, заштитено од светлина и влага и подалеку од дофат на деца.
 

  ден1.297,00Price
  bottom of page