top of page
FORTINN COLD Gel

FORTINN COLD Gel

Гел со ефект на ладење кој ефикасно ја намалува болката и вкочанетоста.

 

На местото на апликација предизвикува пријатно чувство на ладење со постепено намалување на воспалението, отокот и болката. Ја подобрува циркулацијата на местото на апликација, ги намалува мускулните грчеви и ја зголемува подвижноста на зглобовите, истовремено допринесува за регенерирање и подобрување на влажноста на кожата на болното место.

 

 • Ефикасно ја намалува болката во мускулите и зглобовите
 • Ги намалува симптомите на воспаление и вкочанетост во грбот, вратот, рамената
 • Го забрзува процесот на заздравување после спортски повреди
 • Ја подобрува подвижноста на болните места на телото
 • Создава пријатно чувство на ладење на местото на примена
 • Брзо се впива и едноставно се нанесува
 • Безбедна долготрајна примена

 

Состав:

 

 • екстракт од тимијан (Thymus vulgaris)
 • екстракт од ајдучка трева (Achillea millefolium)
 • ментол
 • камфор
 • метил-салицилат
 • пантенол и
 • комплекс Б витамини (Б1, Б5, Б6)

 

Индикации:

 

 • Потешкотии настанати од ревматски заболувања
 • Болки во мускули, лигаменти и зглобови
 • Болки и вкочанетост на вратот и грбот
 • Намалена подвижност на зглобовите
 • Спортски повреди на колена, рамена, колкови (исчашување, истегнување)

 

Начин на употреба:

 

Се нанесува мала количина од гелот на потребното место. Со лесни кружни движења гелот се втрива во кожата. Постапката може да се повтори неколку пати во текот на денот според потребата. Не се препорачува употреба на гелот кај лица кои се пречувствителни на било која од состојките на производот.

 

Пакување:

 

100 ml

  ден539,00Price
  bottom of page